Konferencia pre bohoslovcov

Tešíme sa, že sme v roku 2018 mohli usporiadať projekt, ktorý na Slovensku nemá obdobu. Išlo o konferenciu pre študentov všetkých teologických fakúlt na Slovensku a v Českej republike. V roku 2019 pokračujeme.

Špecifikum konferencie je v tom, že nejde o konferenciu pre doktorandov alebo pedagogických, či vedeckých pracovníkov, ale o konferenciu študentov v prvom až druhom stupni vysokoškolského štúdia. Boli vítaní študenti vo všetkých študijných programoch, jedinou podmienkou bola príslušnosť k teologickej fakulte.

Fides quaerens intellectum 2019

Konferencia pre bohoslovcov

Kedy? -> 5.-6.4.2019

Kde? Evanjelická bohoslovecká fakulta Univerzity Komenského v Bratislave (Bartókova 8, Bratislava).

Prihlásiť sa

Program konferencie

16107305_1253321028048463_6376067171695582496_oHlavným cieľom je tvoriť, spoznávať sa a študovať teológiu spoločne na ekumenickom základe. Spája nás motto, ktoré sme si od filozofa a teológa Anselma z Canterbury prevzali ako názov našej konferencie – Fides quaerens intellectum. / Viera hľadajúca porozumenie. 

Každý registrovaný účastník si má pripraviť 15 minútovú prezentáciu témy, ktorá ho zaujíma. Môže ísť o prezentáciu jeho seminárnej práce, odborného článku, predstavenie jeho diplomovej, či bakalárskej práce alebo len o tému, ktorá ho odborne zaujíma. Po bloku niekoľkých prezentácii nasledovala diskusia. Jazykmi konferencie boli slovenčina a čeština.

Z konferencie chceme vydať elektoronický zborník. Preto sú účastníci vyzvaní k tomu, vypracovať k svojej prezentácii aj článok v rozsahu 7 – 10 normostrán (úprava podľa príkladu e-zine Testimonia theologica – teda Chicagského spôsobu citovania). Publikovanie v zborníku bude dobrovoľné, ale naozaj ho odporúčame.

Konferenciu otvorí spoločná ekumenická bohoslužba. V rámci konferencie zaznie aj odborná prednáška jedného z pedagógov Evanjelickej bohosloveckej fakulty UK.

Kontakt:     konferencia@hurbanovspolok.com

Finančne nás podporili:

Ďakujeme!

%d blogerom sa páči toto:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close